Postaráme se o vaši rekonstrukci,
jako kdybychom ji dělali pro sebe

Předěláme vám byt, dům, kancelář nebo školu tak, abyste s tím vy neměli žádnou práci.
Máme s tím 20 let praxe a nepřekročíme termín ani cenu.

Co všechno rekonstruujeme

Jsme z Ústí nad Labem, ale pomůžeme vám s rekonstrukcí po celé republice.

Proměníme starý byt na nový útulný domov


Obnovíme úplně všechno, nebo třeba jenom koupelnu a kuchyni. Zajistíme rekonstrukci bytového jádra, nové stoupačky, rozvody vody a kanalizaci. Přestavba jádra zasáhne do celého bytu, což je vhodná příležitost pro kompletní rekonstrukci.

Posvítíme si na elektroinstalaci a rozvody plynu, vyměníme podlahové krytiny a místo starých oken dáme moderní plastová. Hravě si také poradíme s montáží kuchyňské linky a položíme nové obklady.

Zvelebíme vnitřek i vnějšek rodinného či bytového domu


Zvládneme veškeré stavební úpravy, a to včetně změny dispozic, pokud třeba potřebujete více místností. I v rodinném domě vám předěláme koupelnu, kuchyni i rozvody.

Poradíme si také s rekonstrukcí fasády, opravou omítky či zateplením domu. Zařídíme vám přestavbu podkroví, které předěláme například na dvoupokojový byt s vlastní koupelnou. Zrenovujeme střechu včetně nových střešních krytin.

 

Renovujeme i veřejné a komerční objekty


Máme také zkušenosti s opravami míst, kde se nebydlí. Zařídíme rekonstrukce objektů jako jsou kanceláře, školy, úřady či jiné nebytové prostory

Nebojíme se ale ani opravdu velkých objektů. Jsme hrdí například na zrekonstruovaný strop sportovní haly v Ústí nad Labem, kde jsme namontovali akustický podhled.
 

Jak při rekonstrukci postupujeme

Klíčové je pro nás přesné plánování a precizní organizace práce. K tomu používáme
aplikaci Stavario. Díky tomu předcházíme až 70 % běžných chyb u staveb a rekonstrukcí.
V aplikaci je také online stavební deník, se kterým máte o všem přehled.

#1 Dáte nám vědět, co potřebuje naši péči


Pracujeme především na větších projektech. Patří do toho kompletní nebo částečné rekonstrukce bytů, rodinných nebo bytových domů a také přestavby kancelářských budov či škol.

U bytu vám například uděláme kompletní rekonstrukci koupelny nebo kuchyně. Pokud potřebujete jen dílčí práci, třeba výměnu vany, tak vám pomůžeme najít vhodného specialistu.

#2 Dáte nám projektovou dokumentaci


U větších rekonstrukcí, například přestavby bytového jádra, potřebujeme projektovou dokumentaci. Pokud ji nemáte, oslovte projektanta či architekta. S dokumentací rádi pomůžeme formou konzultace. 

Dokumentace není nutná u rekonstrukcí, které nevyžadují stavební povolení. Jestli v tom nemáte jasno, poradíme vám.

#3 Řekneme vám závaznou cenu


Na základě vašich požadavků či projektové dokumentace vše detailně naplánujeme. Pak připravíme přesné nacenění na míru a pošleme vám rozpis všech stavebních prací a materiálů. Díky pečlivé přípravě zajistíme, že se rekonstrukce neprodraží o skryté vícepráce.

#4 Zařídíme stavební povolení


Předem vám řekneme, jestli bude rozsah rekonstrukce vyžadovat stavební povolení nebo ohlášení prací na stavebním úřadu. A pokud ano, veškerou byrokracii vyřešíme za vás.

Naši kolegové s vámi dají dohromady potřebné dokumenty a oběhají úřady, abychom ušetřili váš čas i nervy.

#5 Jdeme na stavbu

Připravíme stavební materiály, oblékneme montérky a jdeme na to. Přestavbu řídíme podle předem stanoveného harmonogramu, který uvidíte v aplikaci Stavario. Tam můžete sledovat postup rekonstrukce prostřednictvím elektronického stavebního deníku, kam přidáváme fotky s aktuálním stavem hotových prací..

#6 Vyřídíme za vás kolaudaci


U velkých rekonstrukcí, kdy dojde například ke změně půdorysu stavby, je potřeba žádat o kolaudaci. Nemusíte se s tím stresovat, i to za vás zařídíme. 

U hotového díla nejprve pečlivě zkontrolujeme, jestli je vše v pořádku. Poté kontaktujeme stavební úřad a domluvíme termín kolaudace. Pomůže nám online stavební deník. Díky němu doložíme, že rekonstrukce proběhla v souladu s dokumentací.

6 důvodů, proč nám svěřit rekonstrukci

Cenu znáte předem

Díky nacenění projektu na míru nezvýšíme cenu stavby. Pokud by přesto došlo k neočekávané situaci, ihned vás kontaktujeme a pošleme vám návrh ke schválení.
 

Vedeme online stavební deník

Ve Stavariu vždy najdete aktuální stav prací včetně fotodokumentace. Prostřednictvím aplikace koordinujeme spolupráci jednotlivých profesí a předejdeme tak až 70 % běžných chyb.

Garantujeme odbornost

Do týmu si vybíráme jen ověřené profesionály. Máme 20 let zkušeností ze stavebnictví a víme, jak na to. Stavba bude díky tomu plynulá, technologicky precizně zvládnutá a bez stresu.

Přestavbu zvládneme včas

K dodržení harmonogramu stavby nám pomáhá efektivní řízení prací pomocí Stavaria. Jde o online stavební deník, kde si můžete kdykoliv ověřit stav práce.

Úřady oběháme za vás

Nemusíte se stresovat běháním po úřadech kvůli pár razítkům. Všechna povolení vyřídíme za vás. Budete tak mít čas na věci, na kterých opravdu záleží.

Postavíme také dům na klíč

Pokud zjistíte, že je lepší starý dům místo rekonstrukce rovnou zbourat, pomůžeme vám. Stavíme také rodinné domy na klíč.
 

Máme za sebou 20 let zkušeností a postavili jsme stovky základových desek

Se stavební firmou jsem velice spokojená. Všem doporučuji.

Michaela S. z Ústí nad Labem, které jsme opravili zborcenou část domu
NejŘemeslníci

Velká spokojenost s
celkovou realizací.

LIGNOSTAV s.r.o, pro které jsme ve sportovní hale Sluneta předělali strop
NejŘemeslníci

Zakázka byla realizovaná dle dohod, bez prodlení a kvalitně. S komunikací majitele firmy pana Beneše jsme byli velmi spokojeni.

Petr T., kterému jsme rekonstruovali penzion ve Smečnu
NejŘemeslníci

Nechte nám na sebe kontakt a rekonstrukci bytu či domu
s vámi nezávazně probereme


Zodpovíme vám třeba otázky týkající se ceny i délky rekonstrukce.
Pokud zatím nemáte přesnou představu či potřebnou dokumentaci projektu, poradíme vám.

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.

Další dotazy vám ráda zodpoví Michaela

Michaela Hrbková
asistentka jednatelky

hrbkova@stav-idea.cz

+420 601 128 549

Jak probíhají stavby a rekonstrukce? Přečtěte si články na blogu

Projektová dokumentace krok za krokem: na co nezapomenout a kde nešetřit

Projektová dokumentace krok za krokem: na co nezapomenout a kde nešetřit

Až budete mít hotovou studii stavby, získáte perfektní náčrt svého vysněného domu. Náčrt pak musíte překlopit do jazyka stavebníků a úředníků. S tím vám pomůže projektant, se kterým dojdete až prováděcímu projektu. To aby vám stavební firma dům nacenila na korunu přesně a vyhnuli jste se karambolům na stavbě. Projděte si, co všechno by měla projektová dokumentace obsahovat.

Studie stavby: důležitý podklad pro projekt, který zohlední vaše potřeby

Studie stavby: důležitý podklad pro projekt, který zohlední vaše potřeby

Ještě než stavební firma poprvé kopne do země, aby postavila váš vysněný dům na klíč, musíte udělat několik kroků. První z nich je studie stavby. Její cena začíná na 30 tisících a hotová může být už za 14 dní. Díky architektonické studii získáte perfektně znázorněnou ideu domu a potřebné podklady pro projektanta. Projděte si s námi fáze studie a odhalte její další výhody.

Jak na izolaci základové desky

Jak na izolaci základové desky

Dům před vlhkostí a nebezpečným radonem chrání izolace základové desky. Pokud není izolace v pořádku, hrozí vám plíseň a v krajních případech dokonce rakovinové onemocnění. Ve stavebnictví se nejčastěji využívají asfaltové pásy a izolační folie. Kterou si vybrat a jaké jsou mezi nimi rozdíly? Poradíme vám.

Cena základové desky na klíč – jak opravdu ušetřit

Cena základové desky na klíč – jak opravdu ušetřit

Stavba základové desky není zrovna levná záležitost. Největší položkou bude beton a lidská práce. Za co ještě zaplatíte? A dá se ušetřit, aniž byste snížili kvalitu a bezpečnost domu? Poradíme vám.