Díky 20leté praxi zvládáme stavby
bez nepříjemných překvapení

Jsme tým zkušených stavařů. Uspěli jsme díky odborným postupům, dodržování termínů i rozpočtů a technologickým inovacím. Vyvinuli jsme totiž aplikaci, ve které řídíme veškeré práce, což vám šetří čas, peníze, ale také starosti kolem stavby.

Jak šel čas se Stav-ideou

Před založením Stav-idey


Josef Beneš začal se stavařinou ve 14 letech. Pracoval v malých i velkých firmách, na pozici mistra, dělníka, stavbyvedoucího i obchodního jednatele. 

Nespokojenost s řízením staveb pomocí zastaralých a neefektivních systémů ho přivedla na myšlenku založit vlastní firmu a dělat to lépe.

2016: Založili jsme Stav-ideu


V začátcích jsme nejvíce těžili ze zkušeností Josefa Beneše, ale aby se firma mohla dále rozvíjet, bylo potřeba rozšířit tým. Přísným sítem prošli jen opravdu kvalitní řemeslníci a specialisté.

Start nové firmy se podařil a získali jsme první zakázky, například rekonstrukci bytu v Teplicích či předělání elektroinstalace a snížení stropu v městě Hrob (Ústecký kraj).

2017–2018: První velké zakázky


Roky 2017 a 2018 pro nás byly přelomové. V ústecké sportovní hale Sluneta jsme přestavěli strop a namontovali akustický podhled, který slouží ke snížení hluku. 

Mezitím, co si školáci užívaly letní prázdniny, jsme ve všech třídách teplické základní školy nainstalovali akustický sádrokarton. Vše jsme stihli, ještě než se děti vrátily zpět do školních lavic.

2018: Vyvíjíme Stavario


Jeden z našich největších úspěchů. Vytvořili jsme aplikaci Stavario (původně Vím o všem), ve které je kompletní přehled všech prací, online stavební deník a komunikace s dodavateli i zákazníky.

Díky Stavariu se nám daří předcházet chybám, šetřit peníze a dodržovat přesně termíny. Aplikaci v současné době používají tisícovky uživatelů ze stovek stavebních firem.

6 důvodů, proč nám svěřit svoji stavbu

Jsme z Ústí nad Labem, ale pomůžeme vám se stavbou či rekonstrukcí po celé republice.

Cenu stavby víte předem

Všechny projekty naceňujeme na míru, proto ručíme za konečnou cenu. Ve výjimečných situacích, kdy je potřeba cenu upravit, se ihned ozveme a změnu vám pošleme ke schválení v aplikaci.

Stavbu vedeme digitálně

V programu Stavario najdete elektronický stavební deník a přehled o všech pracích. V aplikaci koordinujeme spolupráci jednotlivých profesí a předcházíme až 70 % běžných chyb.

Garantujeme odbornost

Za 20 let v oboru jsme se naučili, jak si vybrat ty skutečné odborníky ze všech profesí. Vaše stavba bude díky tomu bez překvapení, technologicky zvládnutá a nebudete s ní mít starosti.

Termín dokončení stihneme

Dbáme na to, abychom dodrželi harmonogram prací. Zvládáme to díky aplikaci Stavario, ve které koordinujeme celou stavbu. V jakém je vše stavu, si v aplikaci kdykoliv sami ověříte.

Úřady oběháme za vás

Kdo by chtěl dobrovolně trávit čas na úřadech kvůli pár razítkům? Nedělejte si s tím starosti, veškerou byrokracii zařídíme za vás. Vám zbyde čas na věci, které jsou v životě opravdu důležité.

Děláme kompletní servis

Postavíme vám základovou desku, dům na klíč nebo zrekonstruujeme váš domov. Nestresujte se sháněním několika různých dodavatelů, vše kompletně zařídíme za vás.
 

Máme za sebou stovky rekonstrukcí a desítky projektů na klíč

„Spolupráci s firmou Stav-idea hodnotím velice pozitivně. Jednání pana Beneše považuji za velmi seriózní, vždy byl ochotný reagovat na připomínky a pružně se přizpůsobit změnám na poslední chvíli. 

Jako bonus pak působí možnost sledovat průběh prací online díky jejich vlastní webové aplikaci.“

Marek K., kterému jsme připravili základovou desku v Jirkově
NejŘemeslníci

S realizací firmy jsem byla velice spokojená. Stavba byla dokončena ještě před termínem. Komunikace s panem Benešem byla vynikající, podepsala se smlouva a do týdne se začalo pracovat. Tuto firmu mohu doporučit všema deseti. Komunikace, rychlost, provedení, prostě vše na jedničku. Neuděláte chybu.“

Majitelka bytu z Ústí nad Labem, které jsme zateplili půdní podlahu v bytovém domě
NejŘemeslníci

Velká spokojenost s rychlostí realizace zakázky. Oceňuji ochotný a flexibilní přístup dodavatele. Velmi dobrá cena, spokojenost s výsledkem. Dodavatele mohu doporučit.

Majitelka bytu v Teplicích, které jsme přestavili koupelnu a kuchyni
NejŘemeslníci

Jak probíhají stavby a rekonstrukce? Přečtěte si články na blogu

Projektová dokumentace krok za krokem: na co nezapomenout a kde nešetřit

Projektová dokumentace krok za krokem: na co nezapomenout a kde nešetřit

Až budete mít hotovou studii stavby, získáte perfektní náčrt svého vysněného domu. Náčrt pak musíte překlopit do jazyka stavebníků a úředníků. S tím vám pomůže projektant, se kterým dojdete až prováděcímu projektu. To aby vám stavební firma dům nacenila na korunu přesně a vyhnuli jste se karambolům na stavbě. Projděte si, co všechno by měla projektová dokumentace obsahovat.

Studie stavby: důležitý podklad pro projekt, který zohlední vaše potřeby

Studie stavby: důležitý podklad pro projekt, který zohlední vaše potřeby

Ještě než stavební firma poprvé kopne do země, aby postavila váš vysněný dům na klíč, musíte udělat několik kroků. První z nich je studie stavby. Její cena začíná na 30 tisících a hotová může být už za 14 dní. Díky architektonické studii získáte perfektně znázorněnou ideu domu a potřebné podklady pro projektanta. Projděte si s námi fáze studie a odhalte její další výhody.

Jak na izolaci základové desky

Jak na izolaci základové desky

Dům před vlhkostí a nebezpečným radonem chrání izolace základové desky. Pokud není izolace v pořádku, hrozí vám plíseň a v krajních případech dokonce rakovinové onemocnění. Ve stavebnictví se nejčastěji využívají asfaltové pásy a izolační folie. Kterou si vybrat a jaké jsou mezi nimi rozdíly? Poradíme vám.

Cena základové desky na klíč – jak opravdu ušetřit

Cena základové desky na klíč – jak opravdu ušetřit

Stavba základové desky není zrovna levná záležitost. Největší položkou bude beton a lidská práce. Za co ještě zaplatíte? A dá se ušetřit, aniž byste snížili kvalitu a bezpečnost domu? Poradíme vám.